(Видео) Автомобил влета во карневал во Белгија, четворица загинати, над 20 повредени

пред 2 години

Четири лица загинаа, а околу 20 се повредени откако автомобил влетал во толпа на карневал во Белгија, јавуваат тамошните гласила.

Според медиумите, четири лица загинале откако автомобилот удрил во насобраните луѓе, на прославата во местото кое се наоѓа на 30 километри јужно од Брисел.

Автомобилот дојде одзади со голема брзина, изјавија надлежните.

Имаме неколку десетици повредени и за жал неколку мртви – изјави градоначалникот Жак Гобер, пренесува Sky News.

Share
Scroll to Top