(Видео) Бајден направи нов гаф – ги измеша имињата на две земји

пред 2 месеци

Американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по завршувањето на самитот на НАТО во Мадрид повторно направи грешка, погрешно велејќи дека неутрална Швајцарија влегува во НАТО – наместо Шведска, пишуваат агенциите.

var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]);

Според нивните написи, американскиот лидер брзо се поправил, шегувајќи се дека мора да е возбуден поради процесот на проширување на алијансата.

На крајот од самитот на НАТО во Шпанија, тој, како што пишуваат медиумите, го опишал процесот со кој двете нации поднеле барање за прием во НАТО по инвазијата на Путин на Украина. Најпрво пристигнало барањето од лидерот на Финска, со кое тој барал да ја посети Белата куќа.

„Добивме телефонски повик. Тој предложи да го повикаме лидерот на Швајцарија“, рече Бајден.

„Швајцарија, Боже мој, јас сум многу возбуден поради проширувањето на НАТО“, додал тој.

Медиумите анализираат дека Бајден е познат по своите гафови, кој своевремено сам себе се нарекувал „машина за гафови“.

Share

sunwin club

tải sunwin apk

sun win

sunwin sunwin sunwin tài xỉu

sunwin web

Scroll to Top