(Видео) Голем пожар во руска воена зграда, има загинати

пред 2 години

Пожар избувна во Рускиот истражувачки институт за одбрана на воздушниот простор во Твер. Најмалку едно лице загина, а 17 се повредени.

Медиумите јавуваат дека од пожарот се урнал дел од покривот. Засега не е позната причината за пожарот.

На снимката се гледа како густ, црн чад излегува од зградата.

Според командата на гарнизонот, персоналот на институцијата бил евакуиран. Пожарот избувнал во една од собите на вториот кат од управната зграда.

Пожарникарите се на терен и се обидуваат да го изгаснат пожарот.

Share
Scroll to Top