(Видео) Деца затрупани во лавина во Русија

пред 1 година

Се стравува дека по снежната лавина на северот на Русија, пет лица, меѓу кои и две деца, се заробени под снегот.

Претставник на прес-службата на руското Министерство за вонредни состојби за агенцијата Тасс изјави дека снежните врнежи ја погодиле областа на ски-центарот Гора Отделнаја во 20.30 часот по московско време.

Во лавината се затрупани пет куќи, во кои останале зарабени цели семејства.

Share

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

sites to watch anime AnimeFreak Bleach

animefreaktv Death Note (Dub)

Dragon Ball Z (Dub) Episode 288

Dragon Ball (Dub)

anime freak tv AnimeFreak JUJUTSU KAISEN (Dub)

tải go88
Scroll to Top