(Видео) Се слушаат сирени во Израел, издадено итно предупредување

(Видео) Се слушаат сирени во Израел, издадено итно предупредување

пред 3 месеци

Се огласија сирените пред претстојниот напад со беспилотни летала и ракети, лансиран од Иран.

Претходно, портпаролот на ИД, контраадмирал Даниел Хагари, им порача на граѓаните дека мора да влезат во засолниште и да останат таму најмалку 10 минути доколку се огласи сирена во нивната област.

„Ќе ве ажурираме доколку треба да останете во засолништето подолго време“, додаде тој.

Текстот (Видео) Се слушаат сирени во Израел, издадено итно предупредување е превземен од МАКФАКС.

Share
Scroll to Top