(Видео) Се урна руски авион – нема преживеани

пред 2 години

Авион Ан-26 на руските воздухопловни сили се урна во областа Воронеж, а екипажот загина.

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа целата несреќа на рускиот авион.

Информацијата за авионската несреќа првично ја објави РИА Новости, повикувајќи се на прес-службата на Западниот воен округ.

Според првичните податоци, причината е дефект на опремата.

На местото е испратена комисија за утврдување на причините за инцидентот.

Share
Scroll to Top