(Видео) Талибанците како деца – се возеа со колички и на рингишпил

пред 4 месеци

На интернет се објавени снимки од Талибанците како се однесуваат како деца, додека со пушки се шетаат во забавен парк.

Откако го окупираа скоро целиот Авганистан, убиваа и мачеа, ја зазедоа и Владата и му бранат се на населението, талибанците одлучија да се забавуваат.

Новинар на „Ројтерс“ во Кабул на Твитер објави две видеа на кои наводно се прикажани талибанци како се забавуваат во забавен парк.

Во еден момент, неколку од нив се судираат со автомобили, додека покрај нив се гледаат пушки. Друг кадар ги прикажува на рингишпил со коњи.

Објавено е и видео од талибанците од претседателската палата, каде што исто така ја користеле салата како игралиште.

Share

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? Episode 12

anime online My Hero Academia Season 2 (Dub)

free anime AnimeFreak My Hero Academia Season 3

The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement Episode 19

AnimeFreak Your Lie in April Episode 17

Scroll to Top