(Видео) Трамп најави можна кандидатура за изборите во 2024 година

пред 10 месеци

Претседателот на САД, Доналд Трамп, најави можна нова кандидатура за 2024 година, пренесува агенцијата АП.

„Поминаа неверојатни четири години“, им рече Трамп на собраните на приемот во Белата куќа.

„Се обидуваме да имаме уште четири години. Во спротивно, ќе се видиме за четири години“, рече Трамп.

Снимка од обраќањето на Трамп беше објавена во живо на социјалните мрежи од еден од гостите.

Видеото покажува десетици собрани во салата на Белата куќа. Многумина од нив не носеле заштитни маски, со што ги прекршиле упатствата на американската влада издадени заради епидемијата на Ковид-19.

Share

AnimeFreak: Dreams anime episode Full online free at https://animefreak.ws animefreak dororo

AnimeFLV: Golgo 13: Queen Bee (Dub) anime episode Full online free at https://animeflv.uk watch anime

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD

The God of High School (Dub) Episode 13

Social microsoft: https://social.microsoft.com/Profile/animeflixnl

Themehorse: https://www.themehorse.com/support-forum/users/kissanime-contact/

Scroll to Top