(Видео) Чешка го отвори најдолгиот висечки мост во светот

пред 3 дена

Чешка отвори рекорден долг висечки мост. Мостот „Скајбриџ 721“ на североистокот од земјата им овозможува на планинарите кратенка низ облаците со феноменален поглед на врвовите на планината Кралички Снежник.

var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]);

Мостот е вистинска атракција и се протега на 721 метар меѓу два планински сртови, а се наоѓа во близина на одморалиштето Долни Морава и ја премостува долината на Млиничката долина на височина од 95 метри.

„Скајбриџ 721“ е изграден во близина на видиковецот Скајволк, платформа висока 55 метри од која можете да се лизнете по тобоган од 100 метри.

Инаку, изградбата на овој мост чинеше околу 26,5 милиони евра и траеше две години, пренесуваат медиумите.

Share

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX Naruto: Shippuden Episode 495

Tokyo Revengers Episode 21

ANIMEFLIX That Time I Got Reincarnated as a Slime

watch animes ANIMEFLIX My Hero Academia

My Hero Academia Season 5 (Dub)

tải go88
Scroll to Top