Во близина на Москва уништен непријателски дрон, објави градоначалникот

Во близина на Москва уништен непријателски дрон, објави градоначалникот

пред 2 недели

Руската противвоздушна одбрана во близина на Москва утринава уништи непријателски дрон, напиша градоначалникот, Сергеј Собјанин.

Собјанин на Телеграм објави дека дронот е уништен без жртви или оштетување на земјата.

Текстот Во близина на Москва уништен непријателски дрон, објави градоначалникот е превземен од МАКФАКС.

Share
Scroll to Top