Во Италија почина човек кој осум месеци имал коронавирус

пред 9 месеци

Италијанските весници пишуваат за случај со пациент од болницата „Сан Мартино“ во италијанскиот град Џенова, кој цели осум месеци бил позитивен на коронавирус и неодамна починал.

Како што тврди примариус доктор Матео Басети од болницата во Џенова, се работи за досега единствен таков случај во светот.

Пациентот имал и други болести, а неговиот имун систем бил ослабен. Вака долг период на зараза со коронавирус, од цели 250 дена, се уште не е забележан во светот.

„ Овој случај ни покажува уште колку многу не знаеме за Ковид-19“ рекол доктор Басети за агнецијата Анса, која пренесува дека во последните 24 часа во Италија од коронавирус починале 659 луѓе, а се регистрани нови 11.200 случаи.

Share

AnimeFLV: Gatchaman Crowds Insight anime episode Full online free at https://animeflv.uk devilman crybaby animeflv

Sekirei: Pure Engagement Episode 13

Anime Twist - Watch anime online, English anime onlineAnime Twist - HD anime for free | TwistMoe

Animepahe: Urawa no Usagi-chan anime episode 12 online free at https://animepahe.cc dubbed anime

Sketchfab: https://sketchfab.com/animefreakws

Hikingproject: https://www.hikingproject.com/user/201168050/gogoanime-lol

Scroll to Top