Во Италија рекордни 34.505 нови случаи на коронавирус

пред 11 месец

Во Италија се потврдени 34.505 нови случаи на коронавирус во последните 24 часа, што е најголем број на случаи за еден ден од почетокот на пандемијата.

Во истиот период, 445 лица починале како резултат на вирусот, со што вкупниот број на смртни случаи се зголеми на 40.192, пренесува „Ројтерс“.

Така, Италија стана шеста земја во светот во која бројот на смртни случаи достигна 40.000.

Од почетокот на пандемијата во Италија, вкупно 824.879 лица заболеле од коронавирусот.

Share

AnimeBee Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

https://animeflv.uk gogoanime

TwistMoe: New Game! (Dub) anime episode 12 online free at https://twistmoe.net anime streaming

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official

Pubhtml5: https://pubhtml5.com/homepage/sjtr

Appsplit: http://appsplit.com/users/kissanimemx

Scroll to Top