Во Италија уапсен алжирец за помагање во терористичките напади во Париз

пред 5 месеци

Алжирец е уапсен во италијанскиот град Бари под сомнение дека е член на т.н. Исламска држава и им помагал на извршителите на координираните напади во Париз во 2015 година во кои беа убиени 130 лица, соопшти италијанската полиција.

36-годишниот маж е осомничен за набавување фалсификувани документи од вооружени напаѓачи кои ја нападнаа концертната сала Батаклан во Париз и блиските ресторани и стадионот „Стад де Франс“.

Нападот во Париз, во кои беа ранети стотици луѓе, беше оквалификуван како најсмртоносниот напад во Франција од Втората светска војна.

Подоцна полицијата треба да даде повеќе детали за апсењето.

Share

WCOStream wcostream hunter x hunter: Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation (https://wcostream.cc/m/mWWe) Episode 11

AnimeTV anime tv streaming online: Watch Black Clover Episode 19 (https://animetv.cc/m/Qq9m/ep-19)

Scroll to Top