Во Словенија помалку новозаболени, но дури 34 починати

пред 4 месеци

Во последните 24 часа, уште 501 лице се разболеле од коронавирусот во Словенија, додека 34 пациенти починаа како резултат на болеста, соопшти денеска словенечката влада.

Биле тестирани значително помалку луѓе – 1.792, а 28 проценти од испитаниците биле позитивни, пренесува порталот 24УР.

Во моментов, 1.264 пациенти се во болница, од кои 207 се на интензивна нега.

Share

Attack on Titan Final Season (https://crunchyrollfree.com/m/Q8ld) Episode 6 at website https://crunchyrollfree.com crunchyroll free reddit

Watch The Daily Life of the Immortal King Episode 2 (https://kissanimeonline.com/m/31Gn/ep-2) at website https://kissanimeonline.com legend of korra kissanime

Scroll to Top