Во Србија 416 нови случаи на коронавирус, двајца починати

пред 11 месец

Во Србија се регистрирани вкупно 37.536 потврдени случаи на Ковид-19. Од последниот извештај, тестирани се примероци од 6.715 лица, од кои 416 се позитивни.

Во последните 24 часа починаа 2 лица, а вкупниот број на починати е 783.

Во моментов има 24 пациенти на апарати за дишење.

Досега во Србија за коронавирус се тестирани вкупно 1.263.246 лица.

Share

Website https://animeflv.uk: Watch A Certain Magical Index (Dub) animeflv Episode 24 watch anime free

AnimeDao: Shiro, the Giant, and the Castle of Ice anime episode 4 online free at https://animedao.nl dubbed anime

animepahe :: okay-ish anime website

AnimeKisa Watch anime online, English anime online HD

Biztime com: https://biztime.com.vn/animefreakws

Ludomanistudier: https://ludomanistudier.dk/publicering/animefreak-0

Scroll to Top