Во Хрватска 4.396 нови случаи на коронавирус, 64 лица починаа

пред 10 месеци

Во последните 24 часа во Хрватска се потврдени 4.396 нови случаи на коронавирус, а 64 лица починаа, објави Националниот штаб за цивилна заштита.

Меѓу нив, 2.802 пациенти се на болничко лекување, од кои 304 пациенти се на респиратор.

Во моментов, има вкупно 25.006 активни случаи на Ковид-19 во Хрватска, а 62.370 лица се во самоизолација.

Од 25 февруари, кога е регистриран првиот случај во Хрватска, досега се евидентирани вкупно 168.388 лица заразени со новиот коронавирус. Вкупно починаа 2.484 лица.

Оздравеле 140.898 луѓе, од кои 4.177 во последните 24 часа.

До денес се тестирани вкупно 861.401 лице, од кои 11.687 во последните 24 часа, според Националниот штаб за цивилна заштита.

Share

Watch Softenni Specials Episode 6

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD

4Anime Watch anime online, English anime online HD

Diigo: https://www.diigo.com/profile/gogoanimelol

Metooo: https://www.metooo.com/u/animeflixnl

Scroll to Top