Вучиќ: Состојбата во Србија е подобра од 95 отсто од европските земји

пред 7 месеци

Српскиот претседател Александар Вучиќ, говорејќи за пандемијата на корoнавирусот во Нови Сад, рече дека ситуацијата во Србија е релативно добра и многу подобра отколку во 95 проценти од европските земји.

„Верувам во сите лекари, благодарение на кои имавме исклучителни резултати“, изјави Вучиќ пред новинарите.

„Наша работа е да се бориме за нашиот народ да биде здрав и жив“, додаде тој.

Share

4Anime dubbed anime: TONIKAWA: Over the Moon For You Episode 12

AniWatch anime sites: Dragon Ball Z (Dub) (https://aniwatch.pro/m/1MM) Episode 291

Scroll to Top