Грција се затвора

пред 11 месец

Грчката влада донесе одлука за тринеделно затворање на земјата, како една од мерките за борба против коронавирусот.Премиерот Киријакос Мицотакис рече дека новите мерки ќе стапат на сила во сабота (7 ноември).

Грција пријави помалку случаи од повеќето европски земји, но бројот на заразени постепено се зголемува од почетокот на октомври, што ја натера владата повторно да воведе мерки, објави „Ројтерс“.

Според податоците на Министерството за здравство, регистрирани се 2.646 случаи на коронавирус, најголемо дневно зголемување од првиот случај во февруари.

Share

Kaguya-sama wa Kokurasetai: Tensai-tachi no Renai Zunousen OVA (https://animeheaven.pro/m/MzQ8) Episode 1

Website https://animebee.to: Watch Kitte no Gensou animebee Episode Full anime online

AnimeFLV Watch anime online, English anime online HD

ANIMEFLIX: Soreyuke! Uchuu Senkan Yamamoto Yohko (1999) anime episode 26 online free at https://animeflix.nl hunter x hunter animeflix

Co pinterest: https://co.pinterest.com/animeflixnl/

Artmight: https://artmight.com/user/profile/192056

Scroll to Top