Грција ќе го продолжи задолжителниот воен рок

пред 7 месеци

Грчкиот министер за одбрана, Никос Панагиотопулос, најави дека задолжителниот воен рок наскоро ќе биде продолжен од 9 на 12 месеци.

Тој смета дека на тој начин вооружените сили ќе бидат значително засилени.

Министерот истакна дека ќе се зголеми бројот на професионални офицери и бројот на студенти во воените училишта, пренесува „Грик рипортер“.

Панагиотопулос не прецизираше кога тоа може да се случи, но се претпоставува дека ќе биде на почетокот на 2021 година.

Share

GoGoAnime gogoanime kiss: Watch Dragon Ball (Dub) Episode 9 (https://gogoanime.be/m/JA4/ep-9)

AnimeTV animetv boruto: Jujutsu Kaisen (TV) (Dub) Episode 19

Scroll to Top