Грчкиот митрополит Јеронимос примен во болница поради коронавирус

пред 4 месеци

Грчкиот митрополит Јеронимос е примен во болница откако беше позитивен на тестот за коронавирус.

Тој е сместен во болницата „Евангелизмос“ во Атина рано наутро во четвртокот, кога пристигнал резултатот дека е позитивен.

„Учествувам во страдањата што ги погодија илјадници луѓе во нашата земја и милиони низ целиот свет. Јас споделувам загриженост, болка и страв за секого, но нашата вера во Бога ќе го надмине сето тоа“, рече митрополитот, пренесе агенцијата АНА.

Share

Watch Noblesse Episode 3 (https://funimationfree.com/m/5Ql6/ep-3) at website https://funimationfree.com funimation cost

Watch Naruto: Shippuden (Dub) Episode 354 (https://kissanimeonline.com/m/5rE0/ep-354) at KissAnime kissanimedub

Scroll to Top