Два авиони се судрија на аеродромот во Дубаи

пред 2 дена

Авионот на нискобуџетната авиокомпанија „Флај Дубаи“ утрово се судри со авионот на компанијата „Галф ер“ на пистата на Меѓународниот аеродром во Дубаи.

Надлежните информираа дека никој не е повреден.

Компанијата „Флај Дубаи“ објави дека нејзиниот „Боинг 737-800“, кој требаше да лета за Киргистан, е оштетен во „помал инцидент“ и е принуден да се врати на почетната позиција.

Според информациите, патниците заминале шест часа подоцна со друг лет, пренесува новинската агенција „АП“.

Компанијата посочува дека ќе соработува со властите во истрагата на инцидентот.

„Галф ер“, пак, објави дека авион на друга компанија удрил во опашката на еден од нејзините авиони.

„Галф Ер“ во моментот превезувал патници од Дубаи до меѓународниот аеродром во Бахреин.

Меѓународниот аеродром во Дубаи објави дека една од неговите писти била затворена два часа поради судирот, но распоредот на летовите не бил нарушен.

Share

GoGoAnime: Kemono Michi: Rise Up (Dub) anime episode 12 online free at https://gogoanime.be gogoanime kissanime tv

Website https://animebee.to: Watch Tawawa on Monday Specials animebee Episode 2 stream anime online

AnimeHeaven: Drifters anime episode 2 online free at https://animeheaven.pro dragon ball super anime heaven

Vingle: https://www.vingle.net/posts/3825125

Blogger: https://www.blogger.com/profile/09364928539063079000

Cutoutandkeep: https://www.cutoutandkeep.net/users/kissanimemx

Scroll to Top