Експлозија во фабрика во Зрењанин, има повредени

пред 4 години

Утрово околу 5:00 часот се случила експлозија во фабрика за вода во Зрењанин,Србија јавуваат медиумите. Неколку лица се повредени и се пренесени во болницата, јавуваат медиумите повикувајќи се на неофицијални информации.

Брза помош и пожарникарите се на терен.

Share
Scroll to Top