За денеска договорени седум хуманитарни коридори во Украина

пред 2 години

Денеска се договорени седум хуманитарни коридори за евакуација на цивили, изјави Ирина Верешчук, вицепремиер на Украина.

Верешук рече дека во Мариупол има две рути – едната за луѓе кои заминуваат со своите приватни возила, а другата со автобуси низ градот Бердјанск.

Црвениот крст соопшти дека неговиот тим утрово се движел од Запорожје кон Мариупол.

Share
Scroll to Top