Земјотрес во морето во близина на Албанија

пред 3 месеци

Земјотрес со јачина од 4,9 степени според Рихтеровата скала е почувствуван во Јадранското море во близина на Тирана, објави Европскиот медитерански сеизмолошки центар. Земјотресот е регистриран 13 минути по полноќ на длабочина од 10 километри, а епицентарот бил на 41 километар западно од Тирана и 27 километри северозападно од Драч.

Share

Watch The Seven Deadly Sins: Revival of the Commandments (Dub) Episode 23 (https://kissanimeonline.com/m/o5L2/ep-23) at website https://kissanimeonline.com. See more spirited away kissanime

Attack on Titan Season 3 Part 2 (Dub) (https://animeplanet.cc/m/OvYp) Episode 10 at AnimePlanet anime planet fruits basket

Scroll to Top