Интерпол предупредува на опасноста од фалсификувани вакцини

пред 10 месеци

Интерпол предупредува дека меѓународната мрежа на организиран криминал може да се насочи кон новите вакцини против Ковид-19. Како што е наведено, може да има обиди да се пласираат лажни, фалсификувани вакцини на пазарот.

Интерпол исто така објави дека е издадено глобално предупредување во 194 земји членки на оваа организација, со препорака да се подготват за таквата можност и оперативно, на терен и на виртуелната мрежа, објави „Ројтерс“.

Предупредувањето се однесува и на можните обиди преку глобалната интернет-мрежа да се најдат лажни терапии кои би можеле да го загрозат здравјето и животот на луѓето.

Share

Watch anime online for free at ANIMEFLIX animeflix danganronpa

AniWatch Watch english anime Online in HD for FREE

Watch Super Milk-Chan (Dub) Episode 14

Website https://animeheaven.pro: Watch InuYasha the Movie: Affections Touching Across Time animeheaven Episode Full dubbed anime

Band: https://band.us/band/84366909

Reddit: https://www.reddit.com/user/animeflixnl

Scroll to Top