Кина: Експлозија во рудник, 22 рудари заробени повеќе од 48 часа

пред 10 месеци

Најмалку 22 рудари се заробени по експлозија во рудник во источна Кина, соопштија кинеските власти. Рударите се заробени повеќе од 48 часа во рудник за злато во изградба во областа Шандонг.

Комуникацијата со рударите е прекината и не е познато на која длабочина се, соопштија синоќа спасувачите.
Несреќите во рудниците во Кина се чести појава, главно поради недоволно почитување на прописите.

Share

A Place Where There Are Moths (https://animeflix.nl/m/RP2O) Episode Full

Watch anime online for free at AnimeTV dubbed anime

Animepahe Watch anime online, English anime online HD

Website https://aniwatch.pro: Watch One Room aniwatch Episode 12 anime websites

Wordlab: https://www.wordlab.com/forums/users/animeflixnl/

Gogoanimelol contently: https://gogoanimelol.contently.com/

Scroll to Top