Кипар ја доби првата жена претседател на Собрание

пред 2 недели

Кипарскиот парламент денеска ја избра првата жена претседател на собранието – 35-годишната Анита Деметриу, член на владејачката конзервативна партија Демократско собрание.

Деметриу ја доби поддршката од Демократскиот фронт на центарот и ЕЛАМ, екстремно десничарската партија која речиси двојно го зголеми бројот на пратеници на парламентарните избори минатиот месец, објави „Ројтерс“.

Деметриу е втора во државната хиерархија по претседателот на Кипар. По професија е политиколог и важи за една од најуспешните политичари во нејзината земја.

Share

KissAnime - Watch Anime Online Free English Sub & Dub | Kiss Anime. Watch Sleepy Princess in the Demon Castle Episode 12

https://animeflix.nl anime. Venus Versus Virus (Dub) (https://animeflix.nl/m/zqN6) Episode 12

AnimeDao Watch anime online, English anime online HD. Cheer Danshi!! Recap (Dub) Episode Full

KissAnime Spreaker: https://www.spreaker.com/user/14673222

Scroll to Top