Конфликтот на Кавказ се заострува, Азербејџан користи забранета муниција

пред 12 месеци

Ерменските и властите на Нагорно Карабах тврдат дека азербејџанската армија користи забранета муниција во Степанакерт и во други градови.

Ерменските медиуми објавија дека Азербејџан користи забранети касетни бомби.

Според нив, така биле убиени многу цивили, а зградите претрпеле сериозни штети.

Исто така Азербејџан уништи три тенкови на ерменската армија.

Share

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD

Website https://animefreak.ws: Watch Berserk Outtakes (Dub) animefreak Episode 6 anime online

All Saints Street (https://animebee.to/m/ovrr) Episode 12

Website https://kissanime.mx: Watch NAMUAMIDABUTSU! -UTENA- kissanime Episode 12 kissanime real website

Community opengroup: https://community.opengroup.org/gogoanimebe

Helpforenglish: https://www.helpforenglish.cz/profile/207839-animefreakws

Scroll to Top