Кремељ: Не е точно дека Путин престојува во бункер

пред 1 година

Портпаролот на Кремељ, Дмитриј Песков ги отфрли гласините дека рускиот претседател Владимир Путин за време на пандемијата се преселил во специјален бункер.

„ Путин живее во својата резиденција во Ново Орарјово, во близина на Москва, доаѓа во Кремељ и повремено оди на ретки работни патувања. Технолошките средства му овозможуваат непречено да ги обавува своите работи и да комуницира без чести патувања“ изјави Песков во интервју за ТВ Канал Русија 1.

Share

free anime online. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak My Hero Academia Season 3

JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)

High School DxD

anime online Attack on Titan Season 3 (Dub)

AnimeFreak Your Name.

tải go88
Scroll to Top