Кремљ одговори на повикот што го упати Илон Маск до Путин

пред 10 месеци

Кремљ денес објави дека предлогот на Илон Маск до рускиот претседател Владимир Путин да се приклучи на апликацијата „Клабхаус“ е интересен, но дека се потребни повеќе детали.

Ова го изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, откако Маск преку „Твитер“ испрати порака до Кремљ: „Дали сакате да ми се придружите за разговор во ‘ Клабхаус’?

„Клабхаус “ е аудио-чет апликација на социјално вмрежување која прифаќа нови членови само со покана, а беше лансирана во 2020 година.

Апликацијата е лансирана од софтверската компанија „Алфа експлорејшн“.

Share

watch anime free. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

gogoanimeio Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

watch animes Demon Slayer: Entertainment District Arc

free anime JUJUTSU KAISEN (Dub)

GoGoAnime SK8 the Infinity (Dub) Episode 10

gogoanime pro Black Clover

Scroll to Top