Лукашенко го најави новиот Устав на Белорусија

пред 8 месеци

Белорускиот претседател, Александар Лукашенко, најави дека нацртот на новиот Устав на земјата ќе биде готов до крајот на оваа година, а потоа ќе биде распишан референдум за негово усвојување.

Ова го објави „РИА Новости“, а го пренесе агенцијата „Ројтерс“.

Белорусија ја тресат опозициски протести уште од 7 август, а демонстрантите ја оспоруваат валидноста на резултатите од претседателските избори, но Лукашенко, кој е претседател од 1994 година, ги отфрли критиките од неговите политички противници.

Share

Website https://animedao.nl: Watch Kiddy Grade: Truth Dawn animedao Episode Full haikyuu season 2 animedao

TwistMoe: Utawarerumono OVA anime episode 3 online free at https://twistmoe.net anime websites

4Anime: ENDRO! anime episode 12 online free at https://4anime.biz watch animes

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD

Sites google: https://sites.google.com/view/gogoanimelol

Forums asp: https://forums.asp.net/members/gogoanimelol.aspx

Scroll to Top