Мишел: За Северна Македонија продолжува работата кон брзо изнаоѓање на прифатливо решение

пред 6 дена

Претседателот на Европскиот совет – Шарл Мишел по самитот ЕУ – Западен Балкан на Твитер напиша дека „На ЕУ и треба Западен Балкан и на Западен Балкан му треба ЕУ“.

var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]);

Тој го поддржа повторното покревање на процесот на интеграција, со осврт посебно кон земјава.

„За Северна Македонија, продолжува работата кон брзо изнаоѓање заемно прифатливо решение“ – истакна Мишел.

Изјавата доаѓа откако беше откажана прес-конференцијата на лидерите на ЕУ што требаше да се одржи по Самитот ЕУ-Западен Балкан во Брисел, на која требаше да се обратат францускиот претседател Емануел Макрон, претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел и претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен.

Share

go88 có hợp pháp không go88 ở đâu go88 math

SUNWIN cổng game Đánh bài Nổ hũ Siêu Đỉnh

Scroll to Top