Над 50 лица загинаа загинаа во земјотресот во Индонезија

пред 5 месеци

Над 50 загинати и околу 800 повредени се потврдени засега, по земјотресот од 6,2 степени што во петокот ја погоди Индонезија.

Спасувачите успеаја да дојдат до повеќе преживеани под урнатите.

Околу 15.000 лица ги напуштија своите домови, најмалку 300 куќи се целосно оштетени.

Вчера регионот го застресе нов удар со јачина од пет спетени.

Share

AnimeFreak attack on titan animefreak: The Daily Life of the Immortal King Episode 15

AnimeDao animedao god of highschool: High-Rise Invasion Episode 12

Scroll to Top