Напад во САД, еден загинат и 14 повредени во маркет

пред 3 месеци

Едно лице загина, а 14 се повредени во напад што се случи во градот Колиервил, недалеку од Мемфис во американската сојузна држава Тенеси, објави Си -Ен -Ен.

Најмалку четири лица се тешко повредени, а напаѓачот, неофицијално пукал кон себе и починал.

Нападот се случил во маркет, објави портпаролката на локалната градска администрација, Џенифер Кејси.

Шефот на полицијата Дејл Лејн на прес-конференција рече дека вработените се криеле во фрижидери и канцеларии.

„Ова е најстрашниот настан што се случил во историјата на Колервил. Страшно е, ужасно е тоа што се случи“, додаде Лејн.

Затворено беше и блиското средно училиште.

Share

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX Mother of the Goddess’ Dormitory

Death Note (Dub)

english dubbed anime How NOT to Summon a Demon Lord Ω

ANIMEFLIX Death Note Episode 33

watch subbed anime Your Lie in April

Scroll to Top