Најмалку пет лица се повредени со нож во Германија

пред 3 дена

Најмалку пет лица се повредени во регионален воз во Германија кога маж со иранско потекло ги нападнал со нож, соопштија властите.

var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]);

Министерот за внатрешни работи на регионот Северна Рајна-Вестфалија Херберт Ројл изјави дека триесет и едногодишниот напаѓач е под истрага за потенцијален екстремизам од периодот кога живеел во бегалски хостел во 2017 година, но дека мотивот за нападот се уште не е утврден.

Четворица од повредените се пренесени во болница поради повреди на рацете, лицето и главата, додека едното лице е прободено со нож во стомакот. Ниту еден од нив не е во животна опаснот, објави АП.

Повреден е и напаѓачот кој е пренесен на клиниката.

Германската новинска агенција ДПА ги цитира обвинителите во Ахен дека се уште немаат цврсти докази дека нападот бил мотивиран од исламизам, пренесуваат медиумите.

Share

watch anime dub. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

One Piece Episode 1007

4Anime Kiss x Sis (TV)

stream anime online Attack on Titan Season 3 Part 2

High School DxD Episode 6

Bleach

tải go88
Scroll to Top