Од недела Чешка воведува построг полициски час и ги затвора продавниците

пред 9 месеци

Чешката влада ќе ги затвори неесенцијалните продавници и услуги и ќе воведе построг полициски час од недела во обид да се запре зголемувањето на инфекциите и хоспитализациите на заразените со коронавирус, изјави чешкиот министер за здравство Јан Блатни.

Тој рече дека Владата го одобрила преминот на земјата на највисоко ниво на владиниот индекс на ризик, што значи заострување на ограничувањата, објави „Ројтерс“.

Во Чешка во последните 24 часа со коронавирус биле заразени 10.821 лице, така што вкупниот број на заразени сега е 646.312.

Од коронавирус починале 51 лице, вкупно 10.664.

Share

Short Peace Opening (Dub) Episode Full

KissAnime - Watch Anime Online Free English Sub & Dub | Kiss Anime

AnimeFLV: Shin SOS Dai Tokyo Tankentai anime episode Full online free at https://animeflv.uk dubbed anime

WCOStream: Black Butler Special (Dub) anime episode Full online free at https://wcostream.cc the flintstones wcostream

Deviantart: https://www.deviantart.com/gogoanimebe

Tetongravity: https://www.tetongravity.com/community/profile/KissAnimemx/

Scroll to Top