Осум починати и 303 новозаразени со Ковид-19 во Грција

пред 5 месеци

Бројот на новоинфицирани од коронавирус во изминатите 24 часа во Грција е зголемен за 303 лица, со што вкупната бројка сега е 20.142, објави Националната организација за јавно здравје.

Тоа е зголемување во споредба со вчера кога бројот на новозаболени беше 229 лица.

Осуммина починаа од коронавирус во претходните 24 часа, така што вкупниот број на смртни случаи е 417. Во болниците има 83 лица што се на респиратори.

Share

The King's Avatar 2 (https://funimationfree.com/m/gkx9) Episode 12 at website https://funimationfree.com funimation entertainment

Watch Attack on Titan Final Season Episode 4 (https://animeheaven.pro/m/PPdx/ep-4) at website https://animeheaven.pro arifureta anime heaven

Scroll to Top