Почина Аки Ракимовски од „Парни Ваљак“

пред 7 месеци

Пејачот на групата Парни Ваљак, Аки Ракимовски почина на 66-годишна возраст.

Веста за смртта беше објавена и на официјалната страна на „Парни Ваљак“ на социјалните мрежи.

Тој пред три години преживеа мозочен удар.

Ракимовски беше еден од основачите на групата Парни Ваљак и беше вокал на 18 студиски албуми на групата. Засекогаш ќе остане запаметен по песните „Јесен у мени“, „Све још мирише на њу“, „Доџи“, „Моја је пјесма лагана“, „Ухвати Ритам“…

 

Share

sunwin.apk mới nhất game bài sunwin sunwin apk

tải sunwin game sunwin game sunwin

game sunwin sunwin.apk mới nhất game bài sunwin

tải sunwin

sunwin apk game sunwin sunwin tài xỉu

Scroll to Top