Прв случај на мајмунски сипаници и во Турција

пред 2 месеци

Во Турција е потврден прв случај на мајмунски сипаници, соопшти тамошниот министер за здравје, Фахретин Коџа.

var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]);

Според информациите кои ги соопшти, пациентот има 37 години и има нарушен имуносистем.

Коџа на Твитер напиша дека пациентот е во изолација, а досега не се идентификувани други случаи, пренесе РИА Новости.

Потсети дека оваа болест не се пренесува по воздушен пат, туку со близок физички контакт.

 

Share

sunwin

sunwin

sun win

sun win

game sunwin sunwin tải sunwin apk

Scroll to Top