Принцот Филип седми ден во болница поради претпазливост

пред 1 година

Принцот Филип, 99-годишниот сопруг на британската кралица Елизабета, ја помина седмата ноќ во болница откако беше хоспитализиран поради претпазливост и се чувствува добро, пренесува „Ројтерс“.

Агенцијата наведува дека војводата од Единбург бил примен во приватната болница „Кралот Едвард VII“ во Лондон минатиот вторник вечерта, откако му било советувано болничко лекување и дека извори блиски до кралското семејство потврдиле дека тој ќе остане таму цела недела и дека се чувствува добро.

„Ројтерс“ пренесува дека кралицата и нејзиниот сопруг ја примиле првата доза вакцина против коронавирусот и се верува дека болеста на Филип не е поврзана со ковид, а принцот Вилијам вчера им потврди на новинарите дека неговиот дедо е добро и дека ја има сета потребна нега.

Принцот Филип престана да ги извршува јавните работи во 2017 година, а останатите членови на кралското семејство ги презедоа неговите службени должности.

Share

sun win

sunwin tài xỉu game sunwin sunwin apk

sunwin apk

sunwin apk sunwin sunwin web

sunwin.apk mới nhất sunwin apk sunwin

Scroll to Top