При крај броењето на гласовите во четири клучни сојузни држави во САД

пред 11 месец

Броењето на изборните гласови во четири клучни сојузни држави во САД е при крај.Во Пенсилванија, уште 50.000 гласови добиени по пошта, чекаат да бидат преброени, според Си-ен-ен.

Од Џорџија пристигна изјава на Џо Соренсон, претставник на округот Гвинет, коа е најнаселен во таа држава и на кој припаѓа градот Атланта, во која се најавува дека наскоро ќе заврши пребројувањето на гласовите.

Со преброени 99 проценти од гласовите во Џорџија, Џо Бајден има минимална предност.

Слично е и во Невада, каде Бајден има предност од 1,8 до 93 проценти од преброените гласови и во Аризона, каде Бајден води со еден процент гласови, наспроти 95 проценти од веќе преброените гласачки ливчиња.

Лидерот на републиканците во американскиот сенат, еминентниот сенатор Мич Меконел, на својот профил на Твитер изјави дека секое „законско гласање мора да биде преброено“.

Share

Website https://animeheaven.pro: Watch PriPri Chi-chan!! animeheaven Episode 36 watch animes

Digimon Adventure tri. Determination (Dub) (https://animeflix.nl/m/oDm0) Episode Full

GoGoAnime: Angels of Death anime episode 12 online free at https://gogoanime.be darling in the franxx gogoanime

4Anime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Ello: https://ello.co/gogoanimelol

Gogoanimebe blogspot: https://gogoanimebe.blogspot.com/

Scroll to Top