Пукање во Берлин, четири лица се ранети напаѓачот е во бегство

пред 2 месеци

Четири лица се повредени во пукање што се случи на паркинг во областа Вединг, во Берлин.

Како што беше објавено, полицијата е на терен, како и пожарникарите, а причините за пукањето засега не се познати.

Неофицијално пукањето се случило на паркинг од една продавница.

Претставници на противпожарната служба, велат дека во инцидентот се повредени тројца мажи и една жена, и на сите четворица им е укажана лекарска помош на лице место пред да бидат префрлени во болница.

Сторителот е во бегство, се додава во извештајот.

Во него уште се наведува дека едно лице е прободено со нож, друго добило рана од куршум, а третото повреда на главата во тепачка на паркингот.

Останува непознат степенот на повредата кај четвртото лице, пишуваат медиумите.

Share

https://animedao.nl animedao gintama

AnimeFreak Watch english anime Online in HD for FREE

AnimeBee | Watch Anime Online | English Sub & Dub Anime Free

Website https://animeheaven.pro: Watch Lovely Muuuuuuuco! animeheaven Episode 25 animes online

Mapleprimes: https://www.mapleprimes.com/users/gogoanimebe

Vhearts: https://vhearts.net/animefreakws

Scroll to Top