Рекордни 2.412 новозаразени во Србија, шестмина починати

пред 11 месец

Во последните 24 часа во Србија биле тестирани 12.617 лица за коронавирус, од нив 2.412 биле позитивни, додека починале 6 лица.

Според последните податоци на Министерството за здравство и Институтот „Батут“, 53 пациенти се приклучени на апарати за дишење во болниците низ целата земја.

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, предупреди дека ќе има над 2.000 заболени лица, додавајќи дека само во Белград ќе има над 1.000 новозаразени.

Share

Watch anime online for free at AnimeTV animetvs

AnimeFreak: Tamayura: Sotsugyou Shashin Part 2 - Hibiki anime episode Full online free at https://animefreak.ws dubbed anime

Tokyo Loop (https://animedao.nl/m/oXgl) Episode 16

AnimeKisa Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Devpost: https://devpost.com/gogoanimelol

Animeflixnl website2: http://animeflixnl.website2.me/

Scroll to Top