САД: Тројца повредени по натпреварот со Милвоки Бакс

пред 3 дена

Три лица се ранети од огнено оружје во округот Дир во градот Милвоки, по натпреварот на американскиот кошаркарски тим Милвоки Бакс, соопштија локалните власти.

var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]);

Противпожарната служба на Милвоки соопшти дека возилата на јавниот сервис префрлиле две лица во болница, меѓу кои еден 30-годишен и еден тинејџер (16), додека трето лице сам се превезло во болница.

Ниту еден од повредените нема повреда опасна по живот, додава АП.

Share

4 anime biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Naruto: Shippuden (Dub)

Bleach (Dub)

watch anime free 4Anime The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

4Anime Tokyo Revengers (Dub)

4Anime My Hero Academia Season 5 (Dub) Episode 20

tải go88
Scroll to Top