Силни експлозии утринава во Миколаев

пред 1 месец

Силни експлозии утринава се слушаат во јужниот украински град Миколаев, изјавил градоначалникот Олександр Сенкевич, пренесуваат агенциите. Жителите на овој град добиле препорака да останат во засолништата.

var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]);

Сирените за воздушен напад се огласиле во регионот на Миколаев кој се наоѓа во близина на пристаништето Одеса.

Градоначалникот Сенкевич на Телеграм напиша: „Во градот има силни експлозии, останете засолнети“.

Експлозиите следуваат откако вчера со руски ракетни удари во близина на Одеса настрадаа над 20 луѓе, меѓу кои и две деца, јавоја локалните власти.

Во средата осуммина загинаа откако ракета погоди станбена зграда токму во Миколаев.

Вчера портпаролот на Кремљ, Дмитриј песков порача дека Русија не гаѓа цивилни цели во Украина.

Share

sunwin apk

sunwin.apk mới nhất sunwin sunwin web

tải sunwin

sunwin apk tải sunwin apk tải sunwin

sunwin web sunwin tài xỉu tải sunwin

Scroll to Top