Трамп го напушта Вашингтон на денот на инаугурацијата

пред 9 месеци

Американскиот претседател Доналд Трамп планира да го напушти Вашингтон утрото на денот на инаугурацијата на својот наследник Џо Бајден, на 20 јануари, пренесе Ројтерс.

Трамп, кој веќе соопшти дека нема да присуствува на инаугурацијата, планира да одржи проштален настан во базата Ендрјуз во близина на Вашингтон, во која е стациониран претседателскиот авион Ер форс уан.

Според извори на Ројтерс, тој потоа ќе отпатува во Палм Бич на Флорида, во својот клуб Мар-а-Лаго.

Share

Website https://twistmoe.net: Watch Super Grand Prix (Dub) twistmoe Episode Full twist moe

Watch Akuma no Riddle: Shousha wa Dare? Nukiuchi Test Episode Full

Miss Bernard said. (https://animeheaven.pro/m/o733) Episode 12

AnimeFreak: Robot Girls Z anime episode 3 online free at https://animefreak.ws anime freaks

Upvidhansabhaproceedings gov: http://upvidhansabhaproceedings.gov.in/web/dichvuseo/home/-/blogs/animeflix?_33

Startupmatcher: https://startupmatcher.com/p/animefreak

Scroll to Top