Трамп му остави писмо на Бајден

пред 3 години

Претседателот Доналд Трамп ги избегна повеќето традиционални потези што претседателот ги исполнува за инаугурацијата на неговиот наследник, освен еден: остави писмо до Бајден. Портпаролот на Белата куќа, Џед Дир, потврди дека Трамп оставил порака за неговиот наследник.

Претседателите обично оставаат белешка со честитки и поддршка во овалната канцеларија, но некои се прашуваа дали Трамп ќе го стори тоа, со оглед на тоа што не сакаше да ја признае победата на Бајден.

Белата куќа не ја објави содржината на белешката на Трамп. „Тоа е писмо помеѓу 45. и 46. претседател “, рече Дир.

 

Share
Scroll to Top