Трамп ќе учествува во дебатата со Бајден на 15 октомври

пред 1 година

Американскиот претседател Доналд Трамп планира да учествува на претседателската дебата закажана за 15 октомври со демократскиот противник Џо Бајден.

Таков е планот и покрај фактот дека тој заболел од коронавирус, изјави неговиот портпарол Тим Мурто.

„Претседателот има намера да учествува во дебатата“, изјави Мурто за „Фокс њуз“, откако Трамп се врати од болницата „Волтер Рид“ во Белата куќа.

На втората дебата што ќе се одржи во Мајами, кандидатите треба да одговараат на прашањата на гласачите.

 

Share

watch anime. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

Redo of Healer

One Piece (Dub) Episode 753

ANIMEFLIX Naruto: Shippuden (Dub) Episode 494

anime website JUJUTSU KAISEN (Dub)

To Your Eternity

Scroll to Top