Уапсена сопругата на Ел Чапо

пред 1 недела

Сопругата на мексиканскиот нарко бос, Хоакин Гузман познат како Ел Чапо е уапсена на меѓународниот аеродром во Вашингтон под сомнение дека е вклучена во мрежа за дистрибуција на дрога.

Ема Коронел Аиспуро (31), која има американско и мексиканско државјанство, денес треба да се појави пред федералниот судија.

Таа е обвинета за учество во дистрибуција на кокаин, метамфетамин, хероин и марихуана.

Share

Watch Hunter x Hunter Episode 24 at website https://animeheaven.pro hunter x hunter anime heaven

Watch Bleach (Dub) Episode 246 at AnimeFreak animefreak latest

Scroll to Top