Уапсен е осомничениот за убиството на сопругата и двете ќерки на коментаторот на Би-Би-Си

Уапсен е осомничениот за убиството на сопругата и двете ќерки на коментаторот на Би-Би-Си

пред 2 дена

Вооружениот напаѓач осомничен за убиство на три жени во Хертфордшир е уапсен денеска во северен Лондон.

Полицајците по опсежна потрага го пронашле Кајл Клифорд (26), а како што се наведува во соопштението на вооружените сили при апсењето не бил испукан ниту еден истрел.

На осомничениот напаѓач му била укажана лекарска помош бидејќи му биле констатирани повреди.

Во оваа фаза од истрагата, се верува дека осомничениот им бил познат на жртвите, кои се сопругата и ќерките на тркачкиот коментатор на BBC Five Live, Џон Хант, за кој се верува дека работел за Би-Би-Си во вторникот кога се случило страшното злосторство.

Текстот Уапсен е осомничениот за убиството на сопругата и двете ќерки на коментаторот на Би-Би-Си е превземен од МАКФАКС.

Share
Scroll to Top